Zápisník Lukáše Vojáčka: Temné dny | e15.cz

Zápisník Lukáše Vojáčka: Temné dny

Lukáš Vojáček

Lukáš Vojáček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americký prezident Donald Trump je po řádění radikálních příznivců Republikánské strany ve washingtonském Kapitolu pod palbou kritiky ze všech stran. K uznání výsledku listopadových voleb šéfa USA nedávno vyzval i samotný terminátor.

„Jste terminován, pane prezidente,“ vzkázal Trumpovi slavný hollywoodský herec a někdejší republikánský guvernér státu Kalifornie Arnold Schwarzenegger. Záběry z útoku na budovu Kongresu ho prý velmi rozesmutnily. Podobné výroky jsou v těchto dnech slyšet od většiny amerických osobností a politiků. Třeba demokratický starosta města Los Angeles Eric Garcetti nazval událost z minulého týdne „temným dnem pro Ameriku“.       

Ještě temnější dny než Spojené státy však o víkendu prožili obyvatelé Pákistánu. Zemi totiž postihl masivní výpadek elektrického proudu. Do tmy se tak ponořily všechny velké pákistánské metropole, včetně patnáctimilionového Karáčí nebo hlavního města Islámábádu. Podle tamní vlády byla na vině technická chyba. Jedná se přitom už o druhé selhání systému za poslední tři roky. Dokud se politici a inženýři nepoučí, období temna ve světě zřejmě jen tak neskončí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video