Daniel Novák: Chlebodárce a máslo | E15.cz

Daniel Novák: Chlebodárce a máslo

Ministr financí Andrej Babiš
Ministr financí Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ctk

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obálky loňské Potravinářské revue, „odborného časopisu zaměřeného na problematiku potravinářského průmyslu a jemu nejbližších odborných činností“, byly přehlídkou toho, jak to teď asi tak v tuzemském agropotravinářském byznysu chodí. Hned čtyři ze sedmi čísel opanovaly na titulce firmy nejpopulárnějšího politika. Třikrát Kostelec, jednou Penam. Inu koho chleba a párek jíš, toho píseň zpívej.

Na největší konferenci obchodníků Retail Summit se mezi vystoupeními řečníků a panelistů občas objevila natočená anketa, v níž se lidé u obchodů vyjadřovali k různým problémům. Jeden z respondentů si pochvaloval časté kontroly České obchodní inspekce a pozitivní vlivy potravinářských afér. „Díky tomu je teď máslo máslo a sýr je sýr.“ Z pléna protřelých profesionálů se však ozvala reakce uvádějící věci na pravou míru: „To je ještě idealista.“

A když jsme u toho másla a obchodních inspektorů. Ukázalo se, že také oni ho občas mají na hlavě. Krajský soud v Brně „Čoice“ potvrdil dvousettisícovou pokutu za to, že se soukromou společností uzavřela bez otevřené soutěže smlouvu na analýzu vzorků benzinu. Inspektoři přitom v obdobném tendru chybovali už dříve. Tak snad je to máslo na jejich hlavě alespoň skutečným máslem. Z jakého má pocházet zdroje, to třeba napoví další číslo Potravinářské revue.

Čtěte také zápisníky dalších redaktorů E15:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video