Daniel Novák: Tuneláři ve zbrani | E15.cz

Daniel Novák: Tuneláři ve zbrani

Tabule s nápisem Zde stavěla Skanska na úseku dálnice D1 Kroměříž - Hulín na snímku ze 17. března.
Tabule s nápisem Zde stavěla Skanska na úseku dálnice D1 Kroměříž - Hulín na snímku ze 17. března.
• 
ZDROJ: CTK

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nad produkcí PR agentur lze někdy jen němě žasnout. Například tento týden přišla novinářům tisková zpráva, že členové jistého podnikatelského klubu „měli jedinečnou příležitost zažít výstavu umělce Karla Malicha v Jízdárně Pražského hradu, a to mimo návštěvní hodiny“. Fajn.

Ve vyhladovělém stavebnictví zuří boj o zakázky. Hlavními protagonisty jsou nyní Skanska a Metrostav. V Česku Skanska prohrála u antimonopolního úřadu další kolo bitvy o miliardovou zakázku na výstavbu koridoru u Plzně. Skanska tvrdí, že vítězný Metrostav nedodržel podmínky zadávací dokumentace.

Přesně v opačném gardu probíhá souboj obou firem na Slovensku. Stejně jako u Plzně jde také u Slováků o tunel.

Jen dálniční a miliard tam lítá ve vzduchu ještě více. V tomto případě ovšem vyhrála Skanska. Druhý Metrostav se sesterským Doprastavem se nedaly a světe div se — tvrdí, že řešení Skansky na stavbu tunelu Višňová neodpovídá zadávací dokumentaci. Schválně, s čím rivalové vyrukují příště. Možná to bude další tunel.

Od tunelů je to kousek k pražskému magistrátu. Majitel Škodova paláce, který si radnice hlavního města za dvě stě milionů ročně pronajímá, hrozí arbitráží. Důvodem je žaloba, kterou město podalo na údajně předražený nájem. U jeho sjednání byl za radnici Pavel Bém, za pronajímatele Sebastian Pawlowski. Uvidíme, na čí hlavu padne případné obvinění. Od vývoje kolem Opencard víme, že to může být ledaskdo.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video