David Klimeš: Besserův alibismus | E15.cz

David Klimeš: Besserův alibismus

ministr kultury Jiří Besser
ministr kultury Jiří Besser
• 
ZDROJ: Sedmicka, Jiri Kotatko

David Klimeš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražská TOP 09 se s ministrem kultury Jiřím Besserem musela střetnout. Topka v Praze vyhrála volby i se slibem: „Při ochraně památek budeme využívat princip předběžné opatrnosti, raději památku ochránit, než ji i při její sporné hodnotě nenávratně ztratit.“ Ovšem Besser kvůli údajným správním pochybením v Praze odstřeluje jednu historickou stavbu za druhou.

Tentokrát se před naštvanými straníky obhájil. Jeho obrana má ale vážné trhliny. Prý jen vždy poslouchá doporučení týmu právníků z rozkladové komise. Jenže tuto komisi minulý listopad zásadně obměnil a nese tak za její činnost přímou politickou odpovědnost.

Skutečnost, že tito právníci nacházejí prakticky v každé smlouvě ministerstva kultury šlendrián, přece nemusí automaticky znamenat rušení veškeré kulturní ochrany, jakmile developer zapíská. O minimum starostí s památkáři možná mohl Besser usilovat jako starosta Berouna. Ne však jako šéf Nosticova paláce.

Autor: David Klimeš

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.