Frankfurter Allgemeine: Mimo dobrou společnost | E15.cz

Frankfurter Allgemeine: Mimo dobrou společnost

Bašár Asad, syrský prezident
Bašár Asad, syrský prezident
• 
ZDROJ: ctk

Frankfurter Allgemeine

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Syrský prezident Asad není prvním diktátorem, který odmítá přijmout realitu ve vlastní zemi. Možná se opravdu domnívá, že se nachází v legitimním ozbrojeném boji proti zlým silám. Snad proto považuje za mimořádně velkorysý ústupek, že si telefonicky pohovořil s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem.

Jejich rozhovor však byl právě tak zbytečný jako papežova výzva k zastavení násilí. Ale i takový diktátor jako Asad musí vnímat, že se od něj postupně odvrací i to málo spojenců, které na světové scéně ještě měl. Na druhé straně by Asad nebyl prvním diktátorem, který by byl po krvavém potlačení lidového povstání a po určitém čase stráveném v nucené karanténě opět přijat jako seriózní partner do diskuze světového společenství. Proto by všichni ti, kteří nyní používají silná slova, ale nemají žádné nástroje ani sílu k prosazení jakýchkoli činů, měli mít svá vyjádření na paměti a dbát toho, aby nakonec nezvítězil líný „pragmatismus“.

Autor: Frankfurter Allgemeine

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.