Glosa: Msta je špatný rádce | E15.cz

Glosa: Msta je špatný rádce

Jean Claude Juncker
Jean Claude Juncker
• 
ZDROJ: ctk
Jana Havligerová

Jana Havligerová

Evropu jímá hrůza a podle toho vypadají reakce na britské referendum, které rozhodlo o odchodu země z unijního svazku. Svým způsobem není divu, v sázce je legitimita Evropské unie. A spolu s ní pěkná řádka lukrativních postů a dobře placených úřednických míst v Bruselu. Ale bez ironie. Výsledek anglického plebiscitu je vážná záležitost, politici na ni musejí reagovat.

Docela jistě by přitom nemuseli být tak hysteričtí jako dosud a nemuseli by vehementně vyzývat Brity, ať z unie co nejrychleji vypadnou. K těmto hlasům se teď přidala i visegrádská čtyřka. K jiným návrhům se její lídři nedopracovali.

Tak jako ostatní, ani země V4 odchod Britů nečekaly a nejsou připravené. Profesor Jiří Přibáň z Cardiff Law School trefně označil britské referendum za hlas hněvu.

Reakce zatím připomínají akt pomsty. Ta je ovšem stejně špatným rádcem jako hněv. Může být ale i hůř. To až začnou politici přikládat pod kotel separatismu a hřát si v něm volební polívčičku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.