Glosa: Mynářův problém | E15.cz

Glosa: Mynářův problém

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář
• 
ZDROJ: ctk

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vynášet soudy v kauze realitního majstrštyku hradního kancléře je snadné. Nikdo ale strašnickou vilu neviděl zevnitř, a nebylo tudíž možné jasně ověřit Mynářovo tvrzení, že jde o ruinu na spadnutí. Cena je vzhledem k adrese nízká i v případě, že kancléř mluví pravdu. Stačí letmý pohled na kterýkoli realitní server a srovnatelné nemovitosti. Ale není zase tak symbolická, aby bylo možné zcela vyloučit variantu, že se Mynářovi prostě povedl dobrý obchod.

Kancléřův hlavní problém je v tom, že tato varianta málokomu vůbec přijde na mysl. Za dobu svého působení se stal zcela nedůvěryhodnou figurou, která mnohokrát prokázala, že jí chybí předpoklady pro důstojný výkon svěřené funkce, z nichž absence bezpečnostní prověrky je předpokladem prvním, ale zdaleka ne jediným. Tou skutečně podezřelou a temnou záhadou je nezlomná náklonnost Hradu k nepoužitelnému kancléři. Vila nevila.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.