Glosa Pavla Otta: Čapí morálka | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Glosa Pavla Otta: Čapí morálka

Pavel Otto

Pavel Otto

Premiér v demisi Andrej Babiš stupňuje tlak na šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína. Babiš jako agent komunistické Státní bezpečnosti a člověk, který se podle české policie a úřadu OLAF spadajícího pod Evropskou komisi dopustil dotačního podvodu, argumentuje neuvěřitelně.

Tvrdí, že Murín nemá jeho důvěru a pochybuje o jeho morální a profesionální integritě. A Babišova vláda má důvěru? Nemá, a přesto provádí personální čistky a další nevratné kroky, což by podle ústavy rozhodně dělat neměla. A jak může bývalý udavač, který má spolu se svojí rodinou na krku trestní stíhání, kázat o morálce? 

Záležitost navíc zavání kvůli angažmá Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Jeho šéf Ivo Ištvan tedy poskládal střípky na Murína. V několika jiných kauzách je skládá už od roku 2013, kdy shodil vládu.

Babiš šéfovi GIBS nevěří, svolá kvůli němu Bezpečnostní radu státu. Murín rezignovat nehodlá

Dosud kromě nezdaněných kabelek tehdejší premiérovi šéfky kabinetu nic nevypátral. Ištvan proto měl ve funkci skončit. Asi z vděčnosti ke svým chlebodárcům, kteří ho v ní drží, teď shromáždil špínu na někoho, kdo jim vadí.

A jakousi zkaženou třešní na dortu je fakt, že Murínovo údajné pochybení má souviset s kauzou Beretta, v níž jde o vynášení informací z trestních spisů. Případ rozjel bývalý ředitel protimafiánského útvaru Robert Šlachta, někdejší Ištvanův spojenec a už přes dva roky Babišův chráněnec.

Obvinění v kauze Čapí hnízdo stáhli stížnosti na podjatost žalobce

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!