Slovenská změna za každou cenu - glosa Pavly Palaščákové | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Glosa Pavly Palaščákové: Změna za každou cenu

Pavla Palaščáková

Pavla Palaščáková

Co mají společného slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a předpokládaný budoucí premiér Igor Matovič? Možná by se automaticky chtělo odpovědět, že nic, ale není to pravda. Oba dokázali nějakým způsobem porazit Smer-SD. Slováci, kteří touží po změně a podle výsledků voleb jich není málo, je prostě v jistou dobu vyhodnotili jako nejsilnější protivníky dosavadní vládní strany.

Ne, vítězství Čaputové neznamenalo, že Slováci se třesou na to, až umožní homosexuálům uzavírat sňatky a zakážou plastová brčka. Když máte podezření, že žijete v zemi, ve které je pro některé možné zařídit si absolutní beztrestnost, tak pro vás tyto věci prostě nejsou prioritou, ať už si o nich myslíte cokoli.

Matovič tentokrát dokázal potřebám Slováků nejlépe vyjít vstříc. Nad jeho vítězstvím je možné se tu v Česku ušklíbnout a Slovensko po krátké éře opěvování opět zařadit do šuplíku balkánských zemí. Jeho kritici by si ale měli uvědomit, že těsně před mimořádným skokem Obyčejných lidí v průzkumech se na druhé místo vyhoupli Kotlebovci. Ano, tak zoufalí voliči v té době byli.

Komentář Michala Půra: Slovenské volby přinesly výprask liberálů. Naděje ve slovenského Bártu jsou ošemetné
Jak je na tom slovenská ekonomika? Ficovi nástupci musí dát Slovákům vizi

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!