Glosa: Vládní symbióza | E15.cz

Glosa: Vládní symbióza

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: CTK
Martin Čaban

Martin Čaban

Vicepremiér Andrej Babiš se včera v televizní diskuzi vyjádřil v tom smyslu, že současná koaliční vláda vydrží až do konce svého mandátu. Podobně mluví i premiér Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro deník E15.

Není to jen povinný optimismus. Přes všechny útoky, obviňování z náckovství, populismu, zkorumpovanosti a zneužívání médií mají ANO i ČSSD velmi dobré důvody vládu udržet. Babiš si uvědomuje, že nemá plán B, navíc jeho současná role opozice v koalici (historicky vyhrazená spíše lidovcům) mu nijak neškodí.

Zato v mocenském vakuu po pádu vlády by se plácal jako ryba na suchu. Socialisty zase ve vládě drží fakt, že Babiš sice občas štěká, ale v programových věcech nekouše, neboť jeho vlastní program je zcela minimalistický.

A tak ČSSD rok před parlamentními volbami prakticky nezbývají sliby, které by ještě mohla plnit. Je to zajímavá a dosud nevídaná symbióza, která komplikuje život hlavně těm, kteří by chtěli být vůči tomuto podivnému organismu v opozici.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.