Igor Záruba: Hon na boháče | E15.cz

Igor Záruba: Hon na boháče

Igor Záruba: Hon na boháče
burza
• 
ZDROJ: reuters

Igor Záruba

Nářky ohledně peněz jsou dvojí: buď jich máme málo, nebo jich máme moc a nevíme, kam s nimi. Na problém bohatých, bojících se o své majetky, se podíval německý deník Die Welt. A je to docela zajímavé čtení. Hlavní rada je prostá – rozdrobit majetek na vícero míst, případně si sbalit kufry. Zaslíbených končin je několik.

První je Pobaltí s rovnou daní od 15 do 23 procent a ještě nižším zdaněním operací na kapitálovém trhu. Vysokou koncentraci bank, nulovou sazbu na zisky z úroků a obchody s akciemi nabízí Singapur. Dalšími tipy jsou Kanada. Austrálie, Nový Zéland, Švýcarsko či Spojené státy.

A nemusí jít jen o konta či nákup dluhopisů, k zahození prý není ani taková mléčná farma. Čtvrtinu jmění do eurozóny, ostatní čtvrtiny do Švýcarska, USA a Asie: tak zní souhrnný recept, kam výhodně investovat.

Nejnižší daně jsou v Pobaltských zemích

Na jednu věc však Die Welt jakoby zapomíná – že kdo potřeboval peníze zaparkovat, už to dávno udělal. V tomto směru mají boháči před erárem náskok, byť jim vlády dohodami o výměně informačních či koupí citlivých databází dýchají na krk. Doporučené adresy jsou tak vlastně výčtem útočišť, která ještě na mapě světa zbyla.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!