Jan Stuchlík: Informace k nezaplacení | E15.cz

Jan Stuchlík: Informace k nezaplacení

Modernizace dálnice D1
Modernizace dálnice D1
• 
ZDROJ: ctk

Jan Stuchlík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dodržujte předepsanou rychlost! Tímto pokynem už docela dlouho oblažují řidiče na českých dálnicích digitální informační tabule za několik desítek milionů korun. Bohužel je to nejspíš ta nejužitečnější informace, kterou dokážou nabídnout. Na objízdné trasy kolon či nehod, což by měla být jejich hlavní funkce, automobilisty nenavedou. Taková je autorova zkušenost.

Jeden by řekl, že větší míru absurdity, jak utratit veřejné peníze, si už moc nelze představit. Povodně v Praze ukázaly, že to jde. I na pražské řidiče shlíží na příjezdových cestách černé obdélníky, které by jim měly pomoct, aby se vyhnuli zácpám, uzavírkám nebo našli parkování. Praha za šedesátku tabulí utratila 190 milionů korun, pohříchu z velké většiny šlo o peníze z Bruselu, tedy z kapes Němců, Francouzů, Nizozemců, Švédů.

A co tito dobrodinci pražským řidičům dopřáli? Kvůli povodním bylo zavřeno několik docela důležitých silnic. Člověk přijíždějící do Prahy by asi uvítal, kdyby mu informační tabule sdělily, které komunikace jsou mimo provoz. Místo toho se dozvěděl, že „kvůli povodním je v Praze doprava omezená“.

A pro bližší informace by si měl zavolat na jisté telefonní číslo. Stejná hláška vítá řidiče i dnes, týden po povodních.

Někdo se prostě v dálničních a městských dispečincích buď pomátl, nebo nedokáže vyhodnotit, co je podstatná informace.

V každém případě je tristní, že abychom mohli tento výrok pronést, muselo se utratit tolik peněz, že by to stačilo na jednu měsíční průměrnou mzdu pro více než sedm tisíc lidí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.