Jan Vávra: Rap proti Zemanovi | E15.cz

Jan Vávra: Rap proti Zemanovi

zápisník, Jan Vávra
zápisník, Jan Vávra
• 
ZDROJ: E15

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hudební vydavatelství Bigg Boss se k celospolečenské situaci nevyjadřuje už jen manifestem, ale rovnou i rapovým videoklipem. I v něm se jasně vymezilo vůči symbolům hysterie v českém veřejném prostoru. Hudebníci volají za více nadhledu, lásky, názorové barevnosti a svobody. Video nese název Fuck off.

Výčet hlavních podezřelých, jimž je daná rétorická figura určena, nepřekvapí. Zemanem, Konvičkou, Ortelem či Brichtou však „fuckování“ za více lásky nekončí. Klip se zaměřil rovnou i na archetyp podporovatelů všech výše uvedených – jak později řekl v rozhovoru pro DVTV Vladimir 518, jeden z protagonistů videa, zárodek zla si v sobě nosíme všichni. Čím vším se tedy lze provinit?

V klipu nechybí karikatura sledováním televizního zpravodajství vyděšené divačky, která ztracenou životní pohodu nabývá vařením, nakupováním ve slevách a latentní touhou po radikálním řešení. Další z mnoha „fakáčů“ je určen i těm, kteří nenaplnili své sny, dost se nesnažili a „promarnili, když žili“. Jistě, v rámci rapu jsou i tato poměrně drsná slova ještě slabým odvarem.

Z hlediska záměru labelu Bigg Boss kultivovat veřejný prostor je ale otázkou, co nálepkování lidí, kteří by měli údajně trpět pocitem morálního či životního selhání, přinese. I oni mohou vyjádřit své „fuck off“: místo natáčení klipů jim k tomu ale stačí hlasovací lístek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.