Jana Havligerová: Není nad rychlá řešení | E15.cz

Jana Havligerová: Není nad rychlá řešení

Jana Havligerová: Není nad rychlá řešení
Romské ghetto v Ústí nad Labem
• 
ZDROJ: E15
Jana Havligerová

Jana Havligerová

Zpráva Amnesty International kritizující diskriminaci Romů v českých školách nevychází podle ministra školství Marcela Chládka z ČSSD z pravdivých údajů. A v ojedinělých případech porušování práva na rovný přístup ke vzdělání jednoznačně selhávají jednotlivci.

Kardinálním argumentem proti zjištěním AI pak podle šéfa rezortu je, že se vláda snaží o začlenění sociálně znevýhodněných dětí včetně Romů do běžných škol. Nač ta snaha, když je absolutně všechno v pořádku?

Účinnou pomoc zemím ve Středomoří, jež čelí enormnímu přílivu migrantů, navrhl bývalý politik ODS Miroslav Macek. Podle něj by se k této invazi mělo přistupovat stejně jako k invazi vojenské. Lodě by se zlikvidovaly před vyloděním, zemřely by též stovky až tisíce lidí, ovšem záhy by bylo po invazi. Macek je přesvědčený, že nynější přístup – podle něj pseudohumanismus – přinese v konečném součtu více mrtvých než ten radikální v pravý čas. Jistě, není nad konečná řešení.

Léčba konopím je v Česku legální od loňského dubna. Jeho jediným dodavatelem je Nizozemsko a jediná lékárna, která léčebné konopí vydává, je v Uherském Hradišti. Gram stojí necelých 300 korun. Státní ústav pro kontrolu léčiv teď hlásí, že levnější konopí z českých zdrojů by mohlo být dostupné koncem roku. A ministerstvo zdravotnictví dokonce připravuje vyhlášku, která rozšíří diagnózy, na něž bude možné konopí předepisovat. Situace se rapidně lepší. Je načase, aby ministerstvo vnitra navrhlo přitvrdit postih pokoutních domácích výrobců.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!