Jana Havligerová: Parkanová na pranýři | E15.cz

Jana Havligerová: Parkanová na pranýři

Vlasta Parkanová
Vlasta Parkanová
• 
ZDROJ: E15

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kauza nákupu letounů CASA, za které dal stát více než 3,5 miliardy korun, žije ve veřejném prostoru přes pět let, od momentu, kdy transakci schválila Topolánkova vláda. S různou intenzitou se vedou debaty a spory o tom, zda a o kolik byla koupě předražená, ba dokonce i o tom, jestli armáda právě španělské přepravní stroje potřebuje a budou jí vyhovovat.

Na zdárné dokončení téměř barterového obchodu tehdy silně tlačili někteří vysocí státní úředníci a politici. Pár armádních představitelů protestovalo, ale nakonec couvlo. Z vojenské anabáze se o tři roky později stala policejní, teď završená návrhem na obžalobu exministryně obrany Vlasty Parkanové a jednoho z jejích podřízených.

Na tahu jsou státní zástupci a možná i soud. Je to fáze, ve které by se nemělo předvídat. Přesto lze s jistotou říci, že byl-li vůbec spáchán trestný čin, pravý viník se už nenajde. Budiž útěchou, že stroje létají a po všech technických peripetiích snad i splňují potřeby armády.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.