Jana Havligerová: Vláda dostala za uši. Zase | E15.cz

Jana Havligerová: Vláda dostala za uši. Zase

Miloš Zeman
Miloš Zeman
• 
ZDROJ: CTK/AP

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Apetit osobně řídit vládu prezidenta republiky neopouští. Sobotkův kabinet musí počítat s tím, že bude více či méně pravidelně dostávat za uši.

Naposledy se v Poslanecké sněmovně hlava státu opřela do programového prohlášení. Teď se Miloš Zeman pro změnu zaměřil na jízdní řád legislativních prací. I na něm našel nejednu mouchu.

Vadí mu, že ve vládních prioritách nejsou dost vysoko majetková přiznání. Takovou normu má hradní pán v hlavě odedávna. Ale když vládě skutečně šéfoval, nedokázal ji prosadit. Výtka druhá se týká zákona o sociálním bydlení. Ten by měl být podle prezidenta také schválen co nejdříve, zatímco kabinet se k tomu chystá, považte, až příští rok. Zeman rozhodně ví, na jakou strunu uhodit. Většina voličů mu zatleská, obrana vládního týmu nemůže být než chabá. Že existují legislativní lhůty, připomínková kolečka a tak dále, se lidu špatně vysvětluje.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.