Jana Havlingerová: Parlamentní zmatky | E15.cz

Jana Havlingerová: Parlamentní zmatky

Poslanecká sněmovna
Poslanecká sněmovna
• 
ZDROJ: ctk

Jana Havlingerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
To bylo řečí, když koncem května neprošel ve sněmovně v závěrečném hlasování protikuřácký zákon. A slibů, jak se předloha obratem vrátí do dolní komory a vládní koalice ji jako jeden muž podpoří.

Mezi odmítnutím parlamentem a opětovným schválením návrhu zákona na vládě uplynulo rekordních pět dnů. A poslanci? Ti si raději o dva dny protáhli prázdniny, schůzi místo v pátek ukončili už ve středu. Však on ten zákon nikam neuteče.

Naneštěstí pro sociální demokracii to nebylo dost brzo. A tak se ke slovu dostala jejich poslankyně Pavlína Nytrová. Homofobním projevem při projednávání zákona o registrovaném partnerství ohromila i kolegy zákonodárce, a že jsou na leccos zvyklí.

Za výpady proti homosexuálům se omluvit nehodlá, a dokonce tvrdí: „Kdo mě zná, moc dobře ví, že nejsem proti žádné minoritě a proti žádné skupině. Jestliže je možnost, jak jim umožnit kvalitnější život v této společnosti, udělám pro to všechno.“ Zkrátka, paní poslankyně má srdce na pravém místě. Ale ta hlava. Ta hlava…

Pozoruhodná byla i debata o tom, jestli má Poslanecká sněmovna udělovat vlastní vyznamenání. Bohuslav Chalupa (ANO) evidentně došel k názoru, že si poslanci budou metály rozdělovat mezi sebou: „My jsme tady byli zvoleni, abychom dělali svou práci co nejlépe, žádné vyznamenání nepotřebuju. Jestli nás chce někdo odměnit za demokracii, ať si to udělá nějaká neziskovka.“ Konec citátu. Nakonec je lepší, že už ty parlamentní prázdniny začaly.

Autor: Jana Havlingerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video