Martin Čaban: Pokuta jen jako symbol | E15.cz

Martin Čaban: Pokuta jen jako symbol

Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes

Martin Čaban

Share on Facebook Messenger
Za bezprecedentní únorovou tiskovou konferenci ke kauze ProMoPro, na níž se ministr financí Miroslav Kalousek pasoval do role soudce a holedbal se rozkrytím „nestandardní zlodějiny“, padla pokuta.

Bohužel jen od Úřadu na ochranu osobních údajů, protože žádný Úřad na ochranu principů právního státu, najmě presumpce neviny, nemáme. Kdybychom měli, musel by od něj Kalousek dostat mnohem výraznější než 80tisícový flastr.

Pomiňme variantu, že z Kalouskovy strany jde o rafinovaný krok k posílení příjmové strany státního rozpočtu. Právě do něj totiž pokuta od ÚOOÚ zamíří.

Přestože si ministerstvo jen přesype peníze z jedné kapsy do druhé, má sankce od ochránců soukromí smysl. Jakkoli je titěrná, alespoň symbolicky připomíná, že oddělení tří složek státní moci pořád ještě platí a že některé hranice by se překračovat neměly. A to ani v zápalu svatého tažení proti předraženým zakázkám, ani ve válečném stavu, který zmítá vládní koalicí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.