Náznak lepších časů | E15.cz

Náznak lepších časů

George Osborne
George Osborne
• 
ZDROJ: reuters

The Daily Telegraph

George Osborne se musí velmi těšit na den, kdy bude moci jednou předstoupit před stranickou konferenci s projevem, aniž by si při něm musel navléci roucho kajícníka.

Ve svém pondělním smutném projevu potřeboval ujistit trhy, že neuhne ze své úsporné strategie, a zároveň vysvětlit, jak bude koaliční vláda pokračovat ve své hře na růst. Podařilo se mu do velké míry uspět v obou úlohách. Pokud šlo o rozpočtové deficity, byl ministr neúprosný.

Prohlásil, že neexistuje alternativa k likvidaci rozpočtových schodků do roku 2015. Mluvil o dluhové krizi a řekl, že „na cestu z dluhů si nemůžete půjčit“. Osborne ale zároveň ukázal, že naslouchá i volání po masivnější prorůstové strategii. V pondělí oznámil, že silnější opatření přijdou už na podzim včetně odlehčení firmám, pokud jde o klimatickou legislativu, či prozkoumání možností, jak rozhýbat úvěrový trh. Osborne navíc zakončil svůj projev optimistickou zmínkou o konci bouře a „klidnějších a méně kalných vodách“, což je potřebné a užitečné.

Autor: The Daily Telegraph

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.