Pavel Otto: Náčelník, který nepřekvapí | E15.cz

Pavel Otto: Náčelník, který nepřekvapí

Josef Bečvář
Josef Bečvář
• 
ZDROJ: CTK

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Těžko hledat v řadách tuzemské generality výraznou osobnost. Mezi všemi těmi sběrateli štábních funkcí, kteří mají malé nebo nulové zkušenosti z misí. Z této líhně pochází i příští náčelník Generálního štábu.

Josef Bečvář velitelem vojenské policie, která prakticky nic nevyšetřila. A dvakrát po sobě byl vojenským přidělencem ve Francii, působil tedy pod armádní tajnou službou. Jako jediný z českých vojenských diplomatů se vždy jen vrátil domů, dál to nedotáhl.

Proč tedy padla volba na něj? Na rozdíl od Aleše Opaty, který působil v bývalé Jugoslávii i v Afghánistánu a dlouhá léta vedl operační centrum, jež koordinuje nasazení českých jednotek ve světě, se Bečvář nebude hádat s prezidentem jako svým vrchním šéfem ani s dalšími politiky. Mezi vojáky nemá Bečvář autoritu a zřejmě jim nebude moc užitečný. Jen rozšíří řadu bezbarvých funkcionářů v čele armádního vedení.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.