The Daily Telegraph: Čas pro návrat batiky? | E15.cz

The Daily Telegraph: Čas pro návrat batiky?

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15

The Daily Telegraph

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ačkoli jsme ve svém formativním věku třeba zjistili, že je vlastně jednoduché si vlastními silami uplést košík, jen zřídkakdy nás něco svádí, abychom se k této činnosti navraceli. Obecné pravidlo zní, že je-li něco tak jednoduché, že to zvládnete udělat sami, pak se obvykle vyplatí investovat do něčeho jiného, co je uděláno s větší zručností, profesionalitou – a někým jiným.

Přesto, jak píšeme v dnešním listu, se zřejmě po čtyřiceti letech pokusí o módní comeback umění batiky. Podivné. Je to svého druhu ztracené umění. A mělo by takovým i zůstat. Možná jsme, jak se zpívalo ve Woodstocku, hvězdný prach, možná i zlatý, ale máme-li se „vrátit do zahrady“, pak nošení beztvarých flekatých triček bude jen stěží tou správnou cestou. Šampionkami batikového stylu byly bezpochyby Janis Joplin a Mama Cass.

A podívejte se, jak obě slavné hudebnice dopadly. Na každý pád, pokud nějaké oblečení vypadá atraktivně jen pod vlivem psychotropních látek, je to dobrý důvod, proč jej nevracet na pulty obchodů.

Autor: The Daily Telegraph

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video