Trend, co vydělá balík | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Trend, co vydělá balík

Trend, co vydělá balík
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

Tereza Zavadilová

Každý má někdy pocit, že nové vynálezy, strategie či móda jsou trvalé. Nebo alespoň dlouhodobé. Jenže náhle se zjeví nová technologie, nový trend a ten starý čeká smrt. A firmu, která se nepřizpůsobí − třeba proto, že do staré technologie investovala příliš mnoho peněz − ztráta.

Vše už bylo vynalezeno. Nic nového vynaleznout nejde, prohlásil podle legendy v roce 1899 komisař amerického patentového úřadu Charles H. Duell. Kde je dnes konec technologiím nedávné doby, jako byly mikrokazety, pagery? Kde jsou tablety, na které se ještě nedávno přísahalo jako na budoucí náhradu notebooků či osobních počítačů? Přežívají už spíše jen jako hračky pro děti.

Přehrávání hudby z walkmanů vytlačily mobily stejně jako levné fotoaparáty a videorekordéry. Na českém Twitteru nedávno nasbíral stovky lajků tweet uživatelky @nevtipna ve znění „Vypalovat dneska cédéčko, to je jak provádět staropohanskej rituál. Skoro čekám, kdy mě Windows vyzve, abych podřízla kozu.“ Také pořád máte doma cédéčkový archiv? Diplomku na disketě? A co filmy na DVD ve věku Netflixu a HBO Go?

Kouzlo načasování

Technologie stojící za těmito produkty byly ve své době přelomovými vynálezy, které přinesly miliardové byznysy. Ve své době. O to právě jde. Trendy jsou potvora.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!