Trend, co vydělá balík | E15.cz

Vše o designu

Vše o designu Vstoupit do speciálu

Trend, co vydělá balík

Trend, co vydělá balík
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

Tereza Zavadilová

Každý má někdy pocit, že nové vynálezy, strategie či móda jsou trvalé. Nebo alespoň dlouhodobé. Jenže náhle se zjeví nová technologie, nový trend a ten starý čeká smrt. A firmu, která se nepřizpůsobí − třeba proto, že do staré technologie investovala příliš mnoho peněz − ztráta.

Vše už bylo vynalezeno. Nic nového vynaleznout nejde, prohlásil podle legendy v roce 1899 komisař amerického patentového úřadu Charles H. Duell. Kde je dnes konec technologiím nedávné doby, jako byly mikrokazety, pagery? Kde jsou tablety, na které se ještě nedávno přísahalo jako na budoucí náhradu notebooků či osobních počítačů? Přežívají už spíše jen jako hračky pro děti.

Přehrávání hudby z walkmanů vytlačily mobily stejně jako levné fotoaparáty a videorekordéry. Na českém Twitteru nedávno nasbíral stovky lajků tweet uživatelky @nevtipna ve znění „Vypalovat dneska cédéčko, to je jak provádět staropohanskej rituál. Skoro čekám, kdy mě Windows vyzve, abych podřízla kozu.“ Také pořád máte doma cédéčkový archiv? Diplomku na disketě? A co filmy na DVD ve věku Netflixu a HBO Go?

Kouzlo načasování

Technologie stojící za těmito produkty byly ve své době přelomovými vynálezy, které přinesly miliardové byznysy. Ve své době. O to právě jde. Trendy jsou potvora.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!