USA Today: Původ peněz | E15.cz

USA Today: Původ peněz

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 2.bp.blogspot.com

USA Today

Prezidentští kandidáti vždy dokázali najít kreativní a pochybné způsoby, jak sehnat peníze na kampaně, ale některé způsoby užívané současnou skupinou uchazečů vypadají, jako by vznikly v prostředí organizovaného zločinu.

Spojenci prezidenta Obamy i republikánští kandidáti využívají vágnosti pravidel pro financování kampaní, bezzubosti Federální volební komise i loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu, které postavilo velké peníze na roveň svobodě projevu. Výsledek? Systém, nad nímž by zaplesal i politický boss Mark Hanna, jenž si liboval v divokých kampaních bez pravidel na konci 19. století. Mohou za to demokraté i republikáni. A Nejvyšší soud svým loňským rozhodnutím otevřel současnému nepořádku dveře. Nemohoucí Kongres nenašel sílu, aby je zavřel. Prezident Obama i republikánští uchazeči by mohli systém vyčistit několika dobře mířenými slovy. Nikdo z nich to neudělal, což je výmluvné. Vítězství ve volbách stojí hodně peněz. A kandidátům je zjevně lhostejné, odkud se vezmou.

Autor: USA Today

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.