Zápisník Adély Čabanové: Šílená situace | E15.cz

Zápisník Adély Čabanové: Šílená situace

Zápis do první třídy (Ilustrační foto)
Zápis do první třídy (Ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Adéla Čabanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Situace na pracovním trhu je šílená, prohlásila manažerka jedné významné společnosti na předávání ocenění Zdravá firma. Ano, šílená doba nutí firmy dělat šílené věci. Třeba pečovat o pohodu a zdraví zaměstnanců více než kdy dříve.

Na základních školách začaly zápisy budoucích prvňáčků. Taková nevinná zprávička by to mohla být. Kdyby školy dosud nebyly v nejistotě, jak jim bude stát za výuku platit od ledna příštího roku. To budou tito prvňáčci teprve pomalu končit první pololetí. Naposledy ministr školství v demisi Robert Plaga minulý týden prohlásil, že má na reformu placení regionálních škol přislíbené peníze navíc a tak se schválené změny nemusejí odkládat. Milé. Návrh na odložení by totiž znamenal návrh změny zákona a s tím další měsíce nejistoty. Ještě milejší by ale bylo, kdyby Plaga vůbec předtím tuto reformu nezpochybnil a vyjednal si příslib miliard od premiéra v klidu a tichosti.

Když jsme u těch škol – někdy se říká, že školství neodpovídá moderní době a je v něm málo inovací. To není fér. Školství sice neodpovídá moderní době, ale inovace v něm jsou. Ocenění Eduína třeba dostal projekt Můžeš to změnit, který spojuje studenty s lokálním politikem, aby společně připravili řešení nějakého lokálního problému. Až vyrostou, vyřeší třeba i celostátní problém zastaralého školství.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.