Zápisník Daniela Nováka: Sorry jako po slovensku | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Daniela Nováka: Sorry jako po slovensku

Daniel Novák

Daniel Novák

Paměť stárne extrémně rychle. Ta mediální dvojnásob. Proto si neuškodí připomenout, že byla stávka ve velké továrně Volkswagenu v Bratislavě. A že navzdory jejímu vedení konzervativními odbory si tam dělníci vybojovali čtrnáctiprocentní nárůst mezd. Z požadovaných šestnácti. V Mladé Boleslavi, Kolíně a v Nošovicích se kolegové a kolegyně určitě pozorně dívali. Takže kdy to začne?

Andrej Babiš kdysi chtěl koupit konkurenční pekárny United Bakeries. Ve firmě měl už své manažery, na poslední chvíli ale vše odvolal. Pekařům měl kvůli zpackané transakci zaplatit mastnou pokutu. Spor se dostal až k Nejvyššímu soudu. Jinou miliardářovu kauzu z pekařiny vzali na Slovensku od podlahy. Agrofert (který už samozřejmě lídrovi ANO nepatří) tam chtěl převzít rovněž významného pekařského hráče.

Ale protože by se dostal do křížku s tamním antimonopolním regulátorem, tak se to obešlo. Něco jako Čapák prostě. Ale zatímco si v hnízdě zvířátka dál nerušeně vegetí a chystá se velkolepá veselka, ve slovenských pekárnách Agrofertu proběhly policejní šťáry. Avšak svatební veselí to určitě nezkazí. Sorry jako.

Zápisník Dušana Kütnera: Burkiny i pro chlapy!

Rozhodnutí Prahy nepustit do metropole kamiony vzbudilo nemalé emoce. Tak snad si to už trochu sedlo a je prostor na chladné politické zhodnocení. Někudy jezdit musejí. A jsou tu radnice brzdící výstavbu obchvatu Prahy. Už někdo viděl vhodnější nástroj, jak je donutit k povolnosti?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!