Zápisník Davida Vagadaye: Krajské trafiky | E15.cz

Zápisník Davida Vagadaye: Krajské trafiky

David Vagaday

David Vagaday

Vstoupit do diskuze
0

Televize je dlouhé dny plná dramatických reportáží, velkých headlinů, zachmuřených tváří a ostrých pohledů. Co se to děje? Jsou snad povodně, začíná válka, nebo padá vláda? Ale kdepak, po volbách jen opět vznikají další zbytečné krajské pseudovlády a přicházejí noví regionální pašové.

Z průtokových miliard na školy či nemocnice se zase odloupnou nějaké ty stovky milionů na slušné platy, velké limuzíny a spoustu personálu na krajských úřadech. Hlavně že je dost trafik pro straníky. To je, oč tu běží.

Možná trochu zapadla jedna událost z velké předvolební debaty. Andrej Babiš při ní za velkého pobavení publika smrtelně vážně tvrdil, že ve zdravotnictví nepodniká. To jenom jím financovaný fond. Nechci předjímat, ale počítám, že Andrej začne brzy tvrdit, nebo už to tvrdí, že nepodniká ani v potravinářství nebo médiích. To jen Agrofert.

Naši fotbalisté zatím v kvalifikaci na svět neskórovali, a to se trefili už borci ze San Marina a Gibraltaru. Někde jsem zachytil názor, jestli bychom nemohli přijmout 11 ekonomických migrantů – fotbalistů, abychom si zase mohli pořádně zařvat góóól.

Mimochodem víte, že Sýrie porazila Čínu? Ano, fotbalisté téhle zdecimované země pokořili v Sianu před 40tisícovou návštěvou tým asijské velmoci, která do kopané pumpuje miliardy a má v ní opravdu velké ambice. Jak by asi v čínském Sianu dopadli naši?

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.