Zápisník Hany Filipové: Nejisté cesty | E15.cz

Zápisník Hany Filipové: Nejisté cesty

Hana Filipová

Je to sice dál, zato horší cesta, řekli si asi pěkně po cimrmanovsku Britové hádající se v parlamentu i ti demonstrující v ulicích pro brexit i proti němu.

Cestu z EU si teď zase zkomplikovali a Mayovou chtějí údajně sestřelit i vlastní ministři. Ale co: jak, kdy a zda vůbec Británie z unie vystoupí, o tom se debatuje už tři roky a pár dní či týdnů navíc rozdíl nedělá. Nejistota sem, nejistota tam.

Nejistý je i osud úrokových sazeb, o jejichž výši bude rozhodovat ČNB. Pro růst křičí inflace, slabá koruna a vývoj na trhu práce, na stranu proti se staví horší výhled německé ekonomiky, brexit či zpomalení Číny a možné obchodní války. Ještěže se čínské vedení vydalo do Evropy, aby si svou budoucnost trochu pošéfovalo.

Na scestí už Číňané svedli Itálii. Pardon, na stezku. Hedvábnou. A to v době, kdy se země snaží dostat ze třetí recese za dekádu a Peking řeší obchodní spory s USA. A tak se prezidenti obou států domluvili, že si musejí pomáhat. Jen aby dohody a slibované investice nedopadly jako v Česku.

Zápisník Pavla Otta: Vondráček u křížku
Zápisník Terezy Zavadilové: Velcí, větší, největší

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!