Zápisník Jana Vávry: Pozor na dávné chyby | E15.cz

Zápisník Jana Vávry: Pozor na dávné chyby

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Argentina je na pokraji krachu. Zase. V jejím podání má ale věčný návrat téhož přece jen aktualizační prvek. Ze země se může stát monetární laboratoř. Na rozdíl od jiných států Argentina přistupuje vstřícně k bitcoinu a od začátku roku lze v kryptoměně platit i za MHD. Občané se tak seznamují s nástrojem, kterým by třeba mohli nahradit peso. Zda se tak stane, je věc druhá.

Je rok 2019 a někteří zákonodárci v USA zkoušejí připisovat řádění střelců mimo jiné násilným videohrám. V Česku včera uplynulo dvacet let od vydání kultovního článku Kultura kriplů. Ten už tehdy vnesl do mediálního mainstreamu podobnou rétoriku, kterou politici typu Kevina McCarthyho oplývají i v 21. století. V Česku snad máme debaty nad „kulturou kriplů“ dávno za sebou. Existují i jiné dávné strasti.

Zítra hraje Slavia odvetné utkání o postup do Ligy mistrů. Čili o čtyři sta milionů korun. Nakročeno má stejně dobře jako v roce 2000, i letos vyhrála 1:0 na hřišti soupeře. Tehdy však v odvetě přišla o postup gólem Doněcku v 90. minutě. Snad se takové drahé smůle letos vyhne. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.