Zápisník Jiřího Frydlewicze: Když vás uspí Tesla | E15.cz

Zápisník Jiřího Frydlewicze: Když vás uspí Tesla

Elon Musk
Elon Musk
• 
ZDROJ: Foto Reuters

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Neobvyklou situaci zažili nedávno kalifornští policisté. Při své službě narazili na automobil Tesla model S, který uháněl rychlostí přesahující sto deset kilometrů v hodině.

Po probuzení byl muž pozitivně testován na přítomnost alkoholu v krvi a byl policií zadržen. Doufejme, že to neinspiruje i další řidiče vozidel s autonomním řízením k tomu, jak se pohodlně dostat domů z párty pod vlivem omamných látek.

Když už je řeč o Tesle, do popředí zájmu se opět dostal její šéf Elon Musk. V jednom z rozhovorů uvedl, že omezil svoje výrazné pracovní vytížení ze 120 hodin týdně na „zvládnutelných“ 80 až 90 hodin. Podle doktorů však známý vynálezce a filantrop i tak riskuje spánkovou deprivaci, která může vést k úzkostem, depresím nebo ztrátě kreativity. Možná by Muskovi pomohlo, kdyby se nechal inspirovat americkými řidiči a občas si zdříml ve své tesle. Akorát by to už nemuselo být na dálnici při plném provozu ani pod vlivem alkoholu.

Nejen autonomní řízení vzbudilo v poslední době rozruch. Audi oficiálně představilo svůj koncept elektromobilů přenášených drony a úspěšně provedlo i první veřejný let. Vypadá to, že futuristická budoucnost je blíže, než se zdá.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video