Zápisník Pavla Otta: Rudý Kukiš | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Pavla Otta: Rudý Kukiš

Pavel Otto

Pavel Otto

Vršovické Divadlo Mana uvedlo minulý týden hru s názvem Červený Kukiš aneb Sorry jako! Autor námětu Milan Deutsch a režisér Ivo Šorman chtějí podle svých slov ukázat na stav současné politické scény a společnosti. Aniž by se o to jakkoli snažili, povedlo se jim to už před premiérou. 

Inscenaci odmítli podpořit sponzoři i majitelé reklamních ploch, protože se báli kontrol ministerstva financí. Zdá se, že doba, v níž žijeme, v lecčems připomíná totalitu před rokem 1989, kdy politickou, ekonomickou a mediální moc třímala jedna státostrana. Komunistům ale nelze upírat, že tehdy už byli s kultem osobnosti dávno vypořádaní.

Provozovatelé venkovských hospod se shodují, že kvůli zákazu kouření přijdou o zákazníky. Míní, že restrikce posílí vznik soukromých klubů či oslav na zahradách a v garážích. Je to stejné jako s plošným zákazem hazardu. Radnice mají už delší dobu problémy s černými hernami, z nichž nemají ani korunu. Stát i samosprávy jsou prostě kabrňáci. My hloupí občané nemáme šanci ani tušit, co je pro nás dobré.

Komentář Bohumila Doležala: Krize, která ani náhodou neskončila

Až vám bude odcházející ministr financí Andrej Babiš tvrdit, že zajišťovací příkazy proti nepoctivým firmám v roce 2011 prosadil jeho předchůdce, známý zloduch Miroslav Kalousek, nevěřte mu. Tento institut, který si Babišovi podřízení v posledních dvou letech tolik oblíbili, je v zákoně o DPH už od roku 1992.

Babiš reaguje: Nafukování politické bubliny jménem zajišťovací příkazy

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!