Zápisník Pavla Otta: Země snů | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Pavla Otta: Země snů

Pavel Otto

Pavel Otto

Platy českých učitelů jsou podle aktuálního šetření OECD nižší než například v Kostarice. Zaměstnavatelé s největší odborovou centrálou proto začali společně prosazovat, aby pedagogové dostali přidáno, jak se vláda zavázala. To se nestává často. Premiér Andrej Babiš ale tvrdí, že učitelé mají slušné platy už teď a moc si vyskakují.

Lekci z toho, jak se srovnávat s cizinou, udělil šéf ANO i těm, kteří nejsou spokojeni s bydlením. Po návštěvě Japonska řekl, že lidé tam žijí v papundeklových domech, a když si prý manželé chtějí užít, jdou do love hotelu. Obyvatelé paneláků s umakartovými jádry z dob Husákovy normalizace už vědí, jak na to.

Babišův kabinet vůbec dělá pro naše blaho, co může. Poté co vyluxoval privatizační fond určený na horší časy – třeba na dorovnání propadů důchodového účtu – bouchne za miliardy i všechny strategické kovy ze Státních hmotných rezerv. I tyto peníze skončí neznámo kde. Z čeho ale vláda zalepí díry v rozpočtu na další roky? Slibům premiéra o snižování daní věří už jen jeho skalní příznivci.

Plat učitele je o pětinu nižší než průměrný výdělek vysokoškoláka ve veřejném sektoru

Stávkovat kvůli nízkým platům mají tisíce škol, Babiš je nechápe

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!