Trump a kotníky - zápisník Štěpána Brunera | E15.cz

Zápisník Štěpána Brunera: Trump a kotníky

Zápisník Štěpána Brunera: Trump a kotníky
Donald Trump
• 
ZDROJ: Reuters

Štěpán Bruner

Stále více amerických leteckých publicistů přichází s informací, že Spojené státy brzy rozhodnou o úplném uzavření svého vzdušného prostoru. Podle některých zdrojů se k nim přidá i Kanada.

Je ovšem otázka, pro koho budou nebe zavírat, když USA se od zahraniční osobní dopravy již odstřihly a na vnitrostátních linkách podle tamních aerolinek stejně téměř nikdo nelétá.

Vztahy USA a Kanady přitom v posledních dnech nejsou vůbec růžové. Washington popudil svého severního souseda, když zakázal firmě 3M vyvézt respirátory z jejího amerického závodu do Kanady. Ottawa podle některých zdrojů může zareagovat vyloučením amerických firem z tendru na nové stíhačky v hodnotě 19 miliard dolarů.

Amerika si dokonce kvůli koronaviru pohrává s myšlenkou „mexikanizace“ hranice s Kanadou. Prezident Donald Trump prohlásil, že armádní jednotky jsou již u hranic. Kanaďané, nikoli překvapivě, protestují. Na okopávání kotníků je nyní zřejmě ten pravý čas.

 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!