Atlassian AI: Nový virtuální kolega, který vám zefektivní týmovou spolupráci

Zdroj: Marketing Zone s.r.o.

Před pár lety se zdálo využívání umělé inteligence jako sci-fi. Dnes už je umělá inteligence běžnou součástí našeho osobního i profesního života. Především prudký rozvoj technologií založených na architektuře GPT (Generative Pre-trained Transformer) výrazně snižuje čas, který lidé tráví vykonáváním rutinních úkolů.

Společnost Atlassian, poskytovatel softwarových řešení pro týmovou spolupráci a projektový management, nechtěla tuto revoluci zmeškat. Zaměřila se na využití AI k posílení týmové produktivity prostřednictvím svého nástroje Atlassian AI, integrovaného do cloudových služeb. Společnost Unicorn Systems poskytne podporu při zavádění řešení s využitím nástrojů Atlassian a zahrne i praktické aplikace umělé inteligence pro své klienty.

Atlassian Intelligence efektivně kombinuje nejmodernější modely vyvinuté OpenAI s platformou Atlassian, což umožňuje využití umělé inteligence přizpůsobenou specifickým pracovním postupům, která ale zároveň chrání soukromí uživatelů. „V praxi to znamená, že uživatelé získají odpovědi na své dotazy založené na oprávněních a omezeních v jejich softwarových produktech, aniž by se dostali k obsahu, který vidět nemají,“ vysvětluje Radoslav Tokarčík, sales manager společnosti Unicorn Systems.

Maximální efektivita práce

Atlassian Intelligence zefektivňuje práci týmů různými způsoby. Například softwarové produkty jako Jira a Confluence, přičemž Jira slouží ke správě projektů a sledování problémů, zatímco Confluence je platforma pro spolupráci a sdílení informací v týmech, jsou vybaveny generativním AI editorem, který usnadňuje tvorbu obsahu a správu projektů. „Editor je schopen upravit styl psaní tak, aby odpovídal cílovému publiku, opravit gramatické chyby a přizpůsobit text specifickým požadavkům. Ušetří také hodně času při tvorbě nových strategických dokumentů a projektových přehledů,“ popisuje Tokarčík.

Díky AI lze také snadno získat vysvětlení neznámých termínů a zkratek přímo v Confluence. „Každému se určitě někdy stalo, že při procházení dokumentace projektu nebo interní wiki narazil na pojem či zkratku, které nerozuměl. Nyní již není potřeba hledat významy v interní databázi nebo na internetu, stačí označit termín a AI poskytne vysvětlení na místě,“ dodává Tokarčík.

Nechte AI pracovat za sebe

Pokud v práci používáte komunikační kanál Slack, můžete využít Atlassian Intelligence answers ve spolupráci s virtuálním agentem Jira Service Management pro rychlé získání odpovědí. „AI dokáže prohledat znalostní bázi a během několika sekund nabídnout relevantní odkazy, aniž by bylo nutné zapojit konkrétního člověka,“ upozorňuje Tokarčík a zmiňuje, že AI také umí stručně shrnout obsah záznamů v Jira Service Management nebo stránek v Confluence. „Uživatelé tak nemusí trávit čas pročítáním celého textu, aby pochopili jeho obsah a měli přehled o aktuálních informacích,“ uzavírá Radoslav Tokarčík.

Nenechte si ujít seminář

Nepropásněte příležitost seznámit se s nástroji Atlassian AI na exkluzivním Meetupu, který se uskuteční ve čtvrtek 23. května 2023 od 9:00 v Praze na Žižkově (V Kapslovně 2767/2, Praha 3). Setkání, které proběhne v angličtině, vám umožní získat informace o funkcionalitách a výhodách tohoto nástroje přímo od expertů z australského týmu Atlassian Cloud. Registrovat se můžete zdarma na našem webu, kde se zároveň můžete dozvědět víc o možnostech využití Atlassian AI ve vašem pracovním prostředí a zefektivnění týmové spolupráce.

Atlassian je globální lídr v oblasti softwarových řešení pro týmovou spolupráci, pomáhá týmům po celém světě dosahovat vynikajících výsledků. S širokým portfoliem produktů, které umožňují efektivní správu projektů. Atlassian podporuje více než 200 tisíc zákazníků ve více než 190 zemích.

Unicorn je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu přinášenou našim zákazníkům. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Zároveň vyvíjíme Unicorn Universe – Digital Twin Construction Kit. Tento produkt využívá internetová služba Plus4U k poskytování rozsáhlého portfolia služeb založených na robustních softwarových řešeních pro malé a střední podniky a koncové uživatele. Náš software pomáhá efektivnímu a šetrnému zacházení s přírodními zdroji a ohleduplnému chování k životnímu prostředí.

Naším cílem je vzdělávat lidi a také společnost. Proto jsme v roce 2007 založili Unicorn University, která zároveň provozuje Unicorn Top Gun Academy – komplexní vzdělávací systém pro naše spolupracovníky, tedy pro všechny z nás.