Ledovec Mölltaler - jarní lyžovačka až do konce května | e15.cz

Ledovec Mölltaler - jarní lyžovačka s perfektním manšestrem až do konce května

rje

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Závratné výhledy na třítisícové vrcholy pohoří Hohe Tauern, sluneční paprsky rozpalující dokonale upravené sjezdovky bez front, a všude okolo minimálně metr sněhu - to všechno vás čeká na jarní lyžovačce v rakouských Korutanech. Na ledovci Mölltaler lyžařská sezóna ještě zdaleka nekončí, lyže nemusíte sundávat až do 29. května.

Mölltalský ledovec je jediným ledovcovým lyžařským střediskem rakouských Korutan. Díky své poloze na jižní straně hor tu často panuje o mnoho přívětivější počasí než na okolních svazích. A hlavně – zatímco mnohá střediska bojují s nedostatkem sněhu a nastupujícím jarním počasím, na ledovci Mölltaler mají lyžaři zimu i 300 dní v roce.

Na svahu z Prahy za 5,5 hodiny

Aktuálně k dispozici většina sjezdovek a navíc v opravdu parádní kondici. V provozu je sedm lanovek a vleků a dvanáct denně upravovaných svahů všech obtížností, od nejlehčích pro začátečníky a rodiny s dětmi až po náročné sjezdovky pro tréninky vrcholových sportovců a ostřílených lyžařů. Díky kvalitním podmínkám se v oblíbeném rakouském středisku pravidelně připravují i lyžařské reprezentace a sportovní kluby z celého světa. Cesta autem například z Prahy pak zabere zhruba 5,5 hodiny.

Do samotného horského střediska se dostanete za pouhých osm minut, a to díky nejdelší podpovrchové lanové dráze na světě „Gletscher Express“. Ta přepraví od parkoviště do lyžařského střediska za 8 minut až 236 osob. Délka tunelu je 4718 metrů, převýšení 1000 metrů.

Díky své poloze na jižní straně hor tu často panuje o mnoho přívětivější počasí než na okolních svazích.Autor: Mölltaler Gletscher

Během návštěvy byste neměli vynechat ani panoramatickou restauraci Eissee v nadmořské výšce 2800 metrů. Tuhle ikonickou budovu najdete hned u lanovky a poznáte ji podle výjimečné sklo-ocelové konstrukce, na které se odrážejí majestátní vrcholky hor. Kromě gastronomického zážitku se můžete těšit i na zimní zahradu, krásnou a prostornou sluneční terasu a nezapomenutelné panorama všech 28 okolních vrcholů. Dokonalou jarní lyžovačku si v ledovcovém horském středisku můžete letos užívat až do 29. května. Tedy o jeden až dva měsíce déle než v ostatních lyžařských resortech.

Během návštěvy byste neměli vynechat ani panoramatickou restauraci Eissee v nadmořské výšce 2800 metrů.Autor: Mölltaler Gletscher

Skipas již za 30 eur pro dospělého

Na ledovci Mölltaler ale nečekají jen skvělé sněhové podmínky. Jarní lyžovačku s perfektním manšestrem si tady vychutnáte za bezkonkurenční ceny. Celodenní skipas pro dospělé lze pořídit již za 30 eur, a to online prostřednictvím věrnostního programu gopass.travel, kam spadá také například rakouský Ankogel, Innsbruck Muttereralm, Skiareál Špindlerův Mlýn, Skiareál Ještěd, slovenská střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách nebo polský Szczyrk. Ceny skipasů jsou flexibilní a zobrazují se dynamicky podle vytíženosti střediska, počasí nebo třeba podle počtu prodaných skipasů. A platí, že čím dřív skipas nakoupíte, tím levnější budete mít lyžování. Na kamenné prodejně za ně zaplatíte i dvakrát tolik. S GOPASS kartou můžete navíc čerpat nejrůznější slevy v restauracích a aprés-ski barech a další výhody. Pro seniory a děti od 6 do 18 let platí zvýhodněné jízdné. Děti do 6 let jezdí zcela zdarma.

Celodenní skipas pro dospělé lze pořídit již za 30 eur.Autor: Mölltaler Gletscher

Ubytujte se na vrcholu ledovce

A máme i skvělý tip na ubytování. Co takhle zůstat pěkně v oblacích i přes noc? Jungendhotel Eissee stojí na samém vrcholku ledovce v nadmořské výšce 2800 metrů. Nabízí 48 lůžek, společenskou místnost, bar, a především dechberoucí výhledy. Spoustu penzionů, apartmánů a hotelů pak najdete v nedalekém městečku Flattach.

Autor: rje

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery