Na kampani s komunistkou Konečnou: Zrušila bych zemědělské dotace, bez nich bychom vyváželi všude

Kateřina Konečná (KSČM) jako lídryně koalice Stačilo! pro eurovolby 2024

Kateřina Konečná (KSČM) jako lídryně koalice Stačilo! pro eurovolby 2024 Zdroj: Facebook - K. Konečná, KSČM

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná může opět obhájit mandát v Evropském parlamentu. Dopomoct jí k tomu má spojenectví s lidmi, kteří jsou součástí proruské dezinformační scény – někteří z nich ještě před několika měsíci patřili mezi blízké spolupracovníky Jindřicha Rajchla ze strany Pro. Strmý pád komunistů do zapomnění to ale nejspíš neodvrátí.

Reportáž vyšla na Info.cz.

Je parno. Spíš letní než jarní klima. Vymetená obloha vybízí k posezení někde u vody, na dece v parku, v každém případě ve stínu. Nebo v nějaké chladné kavárně situované ve sklepeních starých domů. Tomu také odpovídá účast na předvolebním mítinku komunistické koalice Stačilo!, který se uskutečnil začátkem tohoto týdne ve Znojmě. 

„Pojďte blíž, potřebuju vám vidět do očí. Energii, kterou mám, beru totiž od vás,“ zahajuje svůj proslov v závěru předvolební akce europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná.

Svůj mandát v Evropském parlamentu chce letos už podruhé obhájit. Působí klidně, ani jednou nezvýší hlas, nehřímá, je usměvavá, ležérně oblečená a přiměřeně sebevědomá. Jako by počítala s tím, že ve volbách opět uspěje. Což se jí podle některých sociologických šetření může skutečně podařit. 

Co zaujme na první pohled, je nejen dost nízká účast lidí na akci, ale především jejich věkový rozptyl.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!