Slovenská vláda a Rusko znervózňují technologické firmy. Jsme špatný cíl jejich boje proti kapitalismu, vzkazuje šéf Esetu

Richard Marko, výkonný ředitel společnosti ESET

Richard Marko, výkonný ředitel společnosti ESET Zdroj: E15 Dominik Kučera

Na Slovensku začala loni na podzim opět úřadovat vláda nedávno nešťastně postřeleného Roberta Fica, která rozjela řadu kontroverzních kroků, jako je zrušení veřejnoprávních médií nebo elitního vyšetřovacího útvaru prokuratury. Snížily se také tresty za korupci a hospodářskou kriminalitu. To mimo jiné vyvolalo negativní reakci mezi zástupci moderního technologického byznysu. „Máme obavy a situaci podrobně sledujeme,“ řekl e15 Richard Marko, výkonný ředitel kyberbezpečnostní společnosti Eset, jíž se v Česku přezdívá „slovenský Avast“.

„Snažíme se být nad věcí, ale musíme myslet na dlouhodobou udržitelnost byznysu. Nechceme, aby naše lidské zdroje a infrastruktura byly koncentrovány na jednom místě,“ uvedl Marko směrem ke Slovensku. Eset má v rodné zemi nadále sídlo, po světě ale vybudoval 23 kanceláří a dvanáct vývojových center včetně těch v Brně, Jablonci nad Nisou a Praze, kde nedávno vznikla i sekce pro boj s kybernetickou kriminalitou. „Na Slovensku nejsme závislí,“ navázal Marko a dodal, že obavy z politického vývoje země podnik nezažívá poprvé.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!