Korupce je rakovina. Čechy ale stav společnosti nezajímá, říká Gál | E15.cz

Korupce prorůstá i českou společností. Čechy to ale nezajímá, říká slovenský publicista Gál

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenská společnost je živější, ale taky máme větší problémy, srovnává situaci s Českem slovenský publicista Fedor Gál. Tady podle něj novináři nesáhli ještě hluboko do bahna a nerozkryli ho. Nedělá si ale iluze. Korupce podle něj prorostla společnost jako rakovina. Čechy ale teď víc zajímá vlastní talíř než stav společnosti. Možná chybí nějaká roznětka, která přišla na Slovensku ve formě vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky, míní. 

Slovensko je podle jeho slov „v průseru“. Velké změny jsou podle něj nutné, protože to, co se odkrylo v posledních měsících a letech, je děsivé. Vítězi slovenských voleb Igoru Matovičovi proto drží palce, ač uznává, že v jeho hnutí jsou i lidé s problematickými názory a potenciální koalice, která vzniká, je velmi nesourodá. 

Problémem jsou ega politiků, jde jim o slávu a moc, tvrdí Gál v souvislosti s neúspěchem některých opozičních stran na Slovensku a podobným přístupem české opozice. S preferencemi podle něj nic nehne, i kdyby Milion chvilek pořádal třikrát víc demonstrací. Populismus je šlágr dne a lidé chtějí jiné lídry. 

Jaké jsou dobré a špatné zprávy ze slovenských voleb? Co má Igor Matovič před sebou a proč se na spolupráci s ním těší Andrej Babiš? Poučí se z výsledku slovenské opozice čeští politici? A proč česká společnost stále spíš spí? Odpovědi na tyto otázky zaznívají v rozhovoru pořadu Prostor X.

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

 

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video