Korupce je rakovina. Čechy ale stav společnosti nezajímá, říká Gál | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Korupce prorůstá i českou společností. Čechy to ale nezajímá, říká slovenský publicista Gál

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Slovenská společnost je živější, ale taky máme větší problémy, srovnává situaci s Českem slovenský publicista Fedor Gál. Tady podle něj novináři nesáhli ještě hluboko do bahna a nerozkryli ho. Nedělá si ale iluze. Korupce podle něj prorostla společnost jako rakovina. Čechy ale teď víc zajímá vlastní talíř než stav společnosti. Možná chybí nějaká roznětka, která přišla na Slovensku ve formě vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky, míní. 

Slovensko je podle jeho slov „v průseru“. Velké změny jsou podle něj nutné, protože to, co se odkrylo v posledních měsících a letech, je děsivé. Vítězi slovenských voleb Igoru Matovičovi proto drží palce, ač uznává, že v jeho hnutí jsou i lidé s problematickými názory a potenciální koalice, která vzniká, je velmi nesourodá. 

Problémem jsou ega politiků, jde jim o slávu a moc, tvrdí Gál v souvislosti s neúspěchem některých opozičních stran na Slovensku a podobným přístupem české opozice. S preferencemi podle něj nic nehne, i kdyby Milion chvilek pořádal třikrát víc demonstrací. Populismus je šlágr dne a lidé chtějí jiné lídry. 

Jaké jsou dobré a špatné zprávy ze slovenských voleb? Co má Igor Matovič před sebou a proč se na spolupráci s ním těší Andrej Babiš? Poučí se z výsledku slovenské opozice čeští politici? A proč česká společnost stále spíš spí? Odpovědi na tyto otázky zaznívají v rozhovoru pořadu Prostor X.

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Kdo je Igor Matovič a co slovenské politice prozatím přinesl?

Čaputová pověří Matoviče sestavením vlády. Musí mít ale ve sněmovně většinu

Bohumil Pečinka: Jiný pohled na Roberta Fica

 

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!