Televize vůbec neumírá, říká šéf Primy Marek Singer | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Že televize umírá? Tak to vůbec není, říká šéf Primy Marek Singer

Že televize umírá? Tak to vůbec není, říká šéf Primy Marek Singer
Marek Singer, ředitel televize Prima
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Dušan Kütner

Skupina Prima zdražuje pro letošní rok reklamu o výrazných deset procent. Může si to dovolit, protože poptávka je silná. Česká komerční televizní dvojka navíc o Velikonocích spustí další vlastní kanál věnovaný výhradně krimi. "Ať nyní uděláme cokoli, máme reklamní bloky stále zaplněné. Očekáváme to i u nové stanice," říká šéf Primy Marek Singer. 

Máte už řadu programů. Proč nový a proč se zaměřením na krimi?

Je to logické. Před několika málo lety stačilo mít na hlavním kanálu kombinaci české tvorby a amerických seriálů. Během posledních pár let však vlastní výroba zahraniční seriály zcela vytlačila. Poptávka diváků po české produkci stoupá, takže ta americká musí jinam. Proto se v poslední době u všech televizí přesouvají zahraniční seriály na některé ze sekundárních kanálů. U nás to bylo na Prima Love. Tím se z původního nápadu, aby to byl program pro ženy, stal konglomerát kriminálek a romantiky.

Nechtěli jste jej spustit už dříve?

Dokud nebyl na trhu finanční prostor, aby se další kanál uživil, nechali jsme to být. Naštěstí už druhý rok je trh silný a rostoucí, takže nám to umožnilo vyčistit Love od krimi obsahu a vytvořit jej samostatně.

Bude dost pořadů pro oba kanály?

Krimiseriálů je spousta. Budeme dávat hlavně ty, které už lidé znají a dívají se na ně, protože když to funguje, proč to měnit? Jen jich nabídneme více. Uvedeme ale i nové věci. Upřímně, roli hrálo také to, že některým chlapům se těžko večer v hospodě říká, že se koukali na Prima Love. Pro část potenciálních diváků to tvoří jistou bariéru. Prima Krimi bude nyní žánrový kanál pro každého a Prima Love bude opravdu „love“. Pracovně tomu říkám kanál „Žehlil jsi někdy?“.

Ve které síti bude Krimi vysílat? Přece jen místa v zemském DVB-T už moc není.

Ještě tam místo je, protože nám uvolňuje místo Déčko od České televize. Takže budeme v plnohodnotné vysílací síti 3 společnosti Czech Digital Group.

Souviselo nějak rozhodnutí spustit stanici Prima Krimi se zkušenostmi, které máte ze svého působení u bývalých spolumajitelů Primy, švédské MTG?

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!