Příjmy Microsoftu překonaly očekávání, bodovala hlavně cloudová platforma Azur | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Příjmy Microsoftu překonaly očekávání, bodovala hlavně cloudová platforma Azur

ČTK

Americké společnosti Microsoft vzrostly příjmy ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí o 12 procent na 33,72 miliardy dolarů (přes 769 miliard Kč) a překonaly tak očekávání analytiků. Lví podíl na tom má stěžejní produkt společnosti, cloudová služba Azure. Vyplývá to z dnešního prohlášení společnosti.

Analytici v průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali celkové příjmy Microsoftu na 32,77 miliardy dolarů. Fiskální čtvrtletí skončilo 30. června.

Od roku 2014, kdy otěže firmy převzal Satya Nadella, se Microsoft více zaměřuje na služby založené na cloudu a zároveň omezuje závislost na softwaru operačního systému Windows. Tato strategie společnosti pomohla zachytit rostoucí poptávku po cloudových službách. Díky tomu se Microsoft stal nejhodnotnější společností s tržní kapitalizací zhruba 1,04 bilionu dolarů, upozornila agentura Reuters.

Portál občana se otevře milionům lidí. Nabídne přihlášení přes banku nebo upozornění na prošlý řidičák

Příjmy služby Azure ve sledovaném čtvrtletí vzrostly o 64 procent, zatímco v předchozím kvartálu o 73 procent a o rok dříve o 89 procent.

Příjmy divize produktivity se ve čtvrtletí zvýšily o 14,3 procenta na 11,05 miliardy dolarů, zejména za přispění dvouciferného růstu příjmů Office 365 a sítě LinkedIn. Analytici předpovídali 10,71 miliardy. Čistý zisk společnosti vzrostl na 13,19 miliardy dolarů z 8,87 miliardy před rokem.

Akcie společnosti v poburzovním obchodování stouply o zhruba jedno procento.

Rozdíl mezi vojákem a civilistou se stírá, doplácejí na to humanitární pracovníci, říká Šimon Pánek
Umělá inteligence předpovídá prodeje potravin. Obchody díky tomu vyhodí méně jídla

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!