Bezos dál vládne nejbohatším Američanům, výrazně si pohoršil Trump | E15.cz

Bezos dál vládne nejbohatším Američanům, výrazně si pohoršil Trump

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nejbohatším Američanem podle žebříčku časopisu Forbes zůstal třetím rokem za sebou šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Výrazně si ale pohoršil americký prezident Donald Trump, a to kvůli koronavirové pandemii, která těžce zasáhla jeho kancelářské budovy, hotely a rezorty, uvedl Forbes.

Celková hodnota majetku 400 nejbohatších Američanů se zvýšila meziročně o osm procent na rekordních 3,2 bilionu dolarů (72 bilionů korun).

Nejbohatším Američanům se vedlo i nadále dobře, i když pandemie nemoci covid-19 devastovala ekonomiku a způsobila, že od února v zemi zaniklo 11 milionů pracovních míst. První dvě desítky nejbohatších se pak na celkové výši majetku podílejí 42 procenty.

Na seznamu je 18 nováčků. Jedním z nich je generální ředitel společnosti Zoom Video Communications Eric Yuan s majetkem 11 miliard USD. Zoom se stal v době práce z domova téměř všudypřítomným. Nejmladším z nováčků je osmatřicetiletý zakladatel firmy na výrobu elektrických nákladních aut Nikola Trevor Milton.

Trump se propadl na 352. místo, zatímco loni byl na 275. příčce. Hodnota jeho majetku se snížila na 2,5 miliardy z loňských 3,1 miliardy dolarů.

Forbes použil pro výpočet hodnoty majetku ceny akcií a směnné kurzy z 24. července. Majetek šéfa Amazonu se k tomuto datu zvýšil o 57 procent na 179 miliard dolarů. Od té doby ale pokračuje v růstu a koncem srpna překročil 200 miliard dolarů. Bezos se zároveň stal prvním člověkem, kterému se podařilo tuto hranici překonat.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video