E15.cz - Explosia - výbuch zranil tři lidi

Výbuch v pardubické továrně Explosia zranil tři lidi

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Blesk - Jaroslav Krčál

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Výbuch při havárii lisu v pardubické společnosti na výrobu výbušnin Explosia zranil tři lidi. Řekli to generální ředitel firmy Josef Tichý a mluvčí policie Eva Maturová. Škoda se předběžně odhaduje na 15 milionů korun.

Podle Tichého vybuchl lis na tvarování zrn střelného prachu. "Tři středně těžce zranění byli převezeni do nemocnice. Na místě pracují naši vyšetřovatelé, je tu Český báňský úřad," uvedla Maturová.

Podle mluvčího společnosti Martina Vencla byli zranění zaměstnanci proškoleni a znali zásady bezpečnosti práce. Stroj, který explodoval, nevykazoval žádné závady.

Hasiči zajistili objekt výroby střelného prachu, který byl poškozen výbuchem. Celková škoda bude záležet na míře poškození strojního vybavení i budovy. "Ostatní výroba v podniku je zachována, žádná omezení nejsou. Budova je opáskovaná, ale její okolí je naprosto nedotčené," řekl Vencl.

Při výbuchu v Explosii 20. dubna 2011 zahynuli čtyři zaměstnanci firmy. Exploze v podniku na výrobu výbušnin a trhavin zničila dva železobetonové podzemní objekty, další budovy poškodila. V objektu se vyráběl Perunit, což je trhavina dynamitového typu, která se používá zejména na odstřel skalního masivu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.