OBRAZEM: Kyjev zažívá útoky a střelbu. Fotky z bojiště | e15.cz

OBRAZEM: Kyjev pod palbou. Metropole má za sebou další noc

ČTK, čer, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Už nekolikáté ráno se obyvatelé ukrajinského hlavního města Kyjeva probouzejí za zvuků explozí, zatímco k samotnému městu se blíží postupující ruské invazní jednotky. Prohlédněte si fotogalerii, jak to momentálně v Kyjevě vypadá.

Ruské nálety se podle ukrajinských médií snaží vyřadit elektrárnu v Kyjevě. Jsou slyšet výbuchy i střelba z automatických zbraní. Na sociálních sítích se objevily záběry hořících vozidel na kyjevské třídě Vítězství. 

Vitalij Kličko: Z boxerského ringu až ke starostovi Kyjeva

Video se připravuje ...
Vitalij Kličko: Z boxerského ringu až ke starostovi Kyjeva

S propuknutím bojových operací v Kyjevě lidé hromadně utíkají z hlavního města a na výpadovkách do Lvova na západě země se vytvářejí obrovské dopravní zácpy. "Auta se pohybují rychlostí 15 kilometrů za tři hodiny," píše Ukrajinska pravda. Někteří motoristé auta opouštějí a pokračují pěšky, jiní se rozhodli přespat pod širým nebem v polích či v autech.

Prohlédněte si fotogalerii:

Obyvatelé Kyjeva mohou opustit ukrajinskou metropoli, ruská armáda jim v tom nebude bránit, sdělil mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov serveru Lenta. Civilisté mohou město opustit na trase Kyjev-Vasylkiv. "Tento směr je otevřený a bezpečný," dodal generálmajor Konašenkov.

Od začátku ruské invaze přišlo podle starosty v ukrajinském hlavním městě o život 31 lidí, včetně devíti civilistů. Mezi oběťmi je i jedno dítě. Dalších 106 lidí utrpělo zranění.

Ukrajinským silám se podařilo odvrátit teroristický útok v River Mall, největším nákupním a zábavném středisku v levobřežní části metropole, oznámil poradce ministra vnitra Anton Heraščenko.

ONLINE: Sledujte aktuální vývoj na Ukrajině

 

 

 

Autor: ČTK, čer, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery