Ruští soudní exekutoři zabavili Googlu 7,7 miliardy rublů | E15.cz

Ruští soudní exekutoři zabavili Googlu 7,7 miliardy rublů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
3

Ruští soudní exekutoři zabavili americké internetové společnosti Google 7,7 miliardy rublů (2,8 miliardy korun) jako část pokuty, kterou má firma zaplatit. Informovala o tom dnes agentura Interfax. Google patří do americké technologické skupiny Alphabet.

Ruská součást Googlu minulý týden oznámila, že plánuje vyhlásit bankrot. Ruské úřady firmě už dříve obstavily bankovní účet, Google tak nemůže platit mimo jiné zaměstnancům ani svým dodavatelům. Moskva předtím oznámila, že nemá v úmyslu zablokovat kanál YouTube, který také patří Alphabetu.

Ruské úřady už dříve Googlu vyměřily několik pokut. Jejich součástí je i sankce 7,2 miliardy rublů z loňského prosince, kterou firma dostala za to, že opakovaně odmítala mazat ze svých systémů obsah v Rusku považovaný za nezákonný.

Video se připravuje ...

Ruská součást Googlu měla v loňském roce tržby 134,3 miliardy rublů (téměř 50 miliard korun), uvedla s odkazem na svou databázi firem agentura Interfax.

Google po začátku ruské invaze na Ukrajinu v Rusku přerušil většinu obchodních aktivit. Služby, které jsou zdarma, ale ruským uživatelům nechal přístupné. To je i vyhledávač Google, kanál YouTube, e-mailová služba Gmail, mapy, operační systém Android či obchod s aplikacemi Play.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery