Abbás: Mírová dohoda s Izraelem byla na spadnutí | E15.cz

Abbás: Mírová dohoda s Izraelem byla na spadnutí

Mahmúd Abbás
Mahmúd Abbás
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás prohlásil, že byl spolu s někdejším izraelským premiérem Ehudem Olmertem dva měsíce od uzavření mírové dohody, a to předtím, než Olmert musel v roce 2008 rezignovat na svou funkci. Informovala o tom v noci na dnešek agentura Reuters, podle níž může komentář vzbudit rozruch v Izraeli.

Abbás hovořil v neděli na západním břehu Jordánu s izraelskými politiky, kterým řekl, že s Olmertem na míru tvrdě pracovali. „Bohužel náhle odstoupil. Jednali jsme o hranicích, výměně území… Byli jsme blízko a v mnoha věcech jsme se shodli.“ Když pak byl Abbás dotázán, jak daleko od dohody oba politici byli, odvětil: „Jsem si si jistý, že kdyby pokračoval, tak dva měsíce.“

Olmert, který vládu opustil kvůli obviněním z korupce, uvažuje o tom, že by v lednových parlamentních volbách vyzval na souboj současného premiéra , pod jehož vládou k žádným zásadním pokrokům v jednání s Palestinci nedošlo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.