Babiš prodává nemovitosti na Slovensku, zbavuje se i zámku u Trnavy | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Babiš prodává nemovitosti na Slovensku, zbavuje se i zámku u Trnavy

Babiš prodává nemovitosti na Slovensku, zbavuje se i zámku u Trnavy
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK

Český premiér Andrej Babiš prodává některé nemovitosti na Slovensku, píše slovenský zpravodajský server Aktualne.sk. Konkrétně jde například o průmyslový areál se zámkem v obci Cífer u Trnavy, jehož vlastníkem je podle portálu společnost Istrochem Reality, spojovaná s Babišem.

Na prodej je celý areál i se zámkem, který je na seznamu národních kulturních památek, a s rozlehlým parkem. Kolik za něj chce, ale společnost odmítá prozradit. Jde řádově o statisíce eur, přesnou cenu se dozví vážný zájemce, sdělila asistentka ředitele firmy Judita Hanezsová.

Stejně tak je prodáván rodinný dům se zahradou Andreje Babiše v obci Borinka u Bratislavy, které miliardář slovenského původu vlastní od 90. let. Jde však o zanedbanou nemovitost a na číslo, na němž by se měl případný zájemce informovat, se podle Aktualne.sk nedá dovolat.

Aktualne.sk rovněž zaznamenává, že Istrochem Reality vlastní a provozuje penzion v Nízkých Tatrách v obci Mýto pod Ďumbierom. Podle Judity Hanezsové jde o "rekreační objekt pro zaměstnance firmy Agrofert, ale i pro další hosty". O prodeji této nemovitosti se článek ale nezmiňuje.

Glosa Jaroslava Bukovského: Snapchat a Bakala 2.0

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!