Berlín: EU musí zpřísnit protiruské sankce | E15.cz

Berlín: EU musí zpřísnit protiruské sankce

Předseda zahraničního výboru německého parlamentu Norbert Röttgen
Předseda zahraničního výboru německého parlamentu Norbert Röttgen
• 
ZDROJ: Wolfgang Henry, Wikimedia Commons (CC-BY-SA-3.0-de)

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Evropa musí na eskalaci konfliktu na Ukrajině reagovat zavedením dalších sankcí proti Rusku, si myslí německý konzervativní politik a blízký spojenec kancléřky Angely Merkelové Norbert Röttgen. Evropská unie by podle něj měla o dalších sankcích jednat už během připravovaného víkendového summitu.

„Jako odpověď musíme vyhlásit nové sankce, měli bychom je projednat na summitu a ideálně je ihned schválit,“ řekl agentuře Reuters Röttgen, který je předsedou zahraničního výboru německého parlamentu. „Jakékoli váhání by si (ruský prezident Vladimir) Putin vyložil jako evropskou slabost, která by jej povzbudila, aby se nezastavoval,“ dodal.

Podle Röttgena je nyní jasné, že na Ukrajině operují ruské jednotky, které jsou vybaveny tanky.

Zatímco Moskva přítomnost svých jednotek na Ukrajině dlouhodobě odmítá, jeden z povstaleckých vůdců Alexandr Zacharčenko přiznal, že v řadách rebelů bojují i ruští vojáci. Nejsou ale prý součástí oficiální mise. „Přichází k nám mnoho vojáků z Ruska, kteří raději dovolenou tráví v jednom šiku se svými bratry bojujícími za svobodu Donbasu, než na mořských plážích,“ řekl televizi Rossija 24.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video