Brexit a gender kvóty: Není v EU něco špatně? | E15.cz

Brexit a gender kvóty: Není v EU něco špatně?

Jiří X. Doležal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Gender kvóty zajišťující náležité poměrné zastoupení žen pokud možno všude jsou typickým atributem Evropské unie. Jak je však možné, že ve Velké Británii se okamžitě po rozhodnutí opustit EU dostaly k moci ženy?

Na gender kvótách je z jejich samé podstaty zjevné, že jde o kravinu. Lidé nemají být oceňováni a dosazováni do funkcí podle pohlaví, rasy nebo barvy vlasů, ale podle schopností ten který konkrétní post zastávat. Jistou výjimku můžeme najít u prostitutek, kde je pohlaví opravdu důležité, ale díky evropským kampaním za normalizaci transgender se to, myslím, dá uspokojivě řešit i tam. Tato eurounijní byrokratická a sluníčkářská kravina — gender kvóty — má hájit ženy před diskriminací a umožňovat jim vstoupit do pozic, které by jinak obsazovali falokrati a mužští šovinisté.

Erotika a politika se propletly: Budoucí britská premiérka má stejné jméno jako pornohvězda

Ještě před měsícem, dokud byla Británie členem EU bez výhrad a námitek a optimisté věřili v její setrvání v Unii, vedli britskou politiku samí chlapi. Lídr kampaně za brexit Boris Johnson, premiér David Cameron a jako hlavní eurooptimistický sluníčkář, takový anglický Dienstbier, šéf labouristů Jeremy Corbyn. No a pak britská veřejnost poslala Evropskou unii, včetně jejích gender limitů, do háje….

Celý komentář Jiřího X. Doležala čtěte na Reflex.cz

Autor: Jiří X. Doležal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.