Británie má následníka trůnu. Princ William byl u porodu | E15.cz

Británie má následníka trůnu. Princ William byl u porodu

ČTK
nos

Británie jásá nad narozením budoucího krále. Vévodkyně Kate v pondělí porodila chlapce, pohlaví nebylo předem známé. Královna, vévoda z Edinburghu, princ z Walesu, vévodkyně z Cornwallu, princ Harry a rodina vyjádřili svou obrovskou radost, napsal královský palác na sociální sítě. První potomek prince Williama se narodil v půl šesté odpoledne a po porodu vážil téměř 3,9 kilogramu. Jméno prozatím není známo.

George, nebo James, tak by se podle britských sázkových agentur měl jmenovat první potomek vévodkyně Kate a prince Williama. Tato jména jsou podle britských médií u královského páru velmi oblíbená.

Královský dvůr uvedl, že Kate i dítěti se daří dobře a že po porodu, zůstanou v nemocnici přes noc. Královna Alžběta II. a její manžel jsou z narození pravnuka nadšení a stejně zareagovali také prarodiče. „Má žena i já jsme neskutečně šťastní z příchodu mého prvního vnoučete. Pro Williama a Kate to je mimořádná chvíle a my jsme velmi nadšení z narození jejich chlapce,“ uvedl Williamův otec princ Charles v prohlášení. Dodal, že se již nemůže dočkat, až vnuka uvidí.

tradiční oznámení narození královského potomkatradiční oznámení narození královského potomkaAutor:
Tradičnímu oznámení narození královského potomka předcházela modernější zpráva na sociálních sítích

Nový potomek královského rodu je královnin pravnuk a je předurčen být následovníkem trůnu. Je však třetí v pořadí po svém dědovi Charlesovi a otci Williamovi.

Jak Británie prožívala okamžiky před narozením následníka trůnu

Královský dvůr, který netají nadšení, oznámením o narození nového dědice trůnu prostřednictvím sociálních sítí porušil tradici, kdy se zpráva o porodu nejprve vyvěšuje na stojan před Buckinghamským palácem. Oficiální zdroje uvedly, že princ William se porodu zúčastnil a prababička královna a její manžel se z narození pravnuka velice radují.

S gratulací přišel nedlouho poté také Bílý dům. „Přejeme jim všechno to štěstí a požehnání, které přináší rodičovství,“ uvedli ve společném prohlášení prezident Barack Obama a jeho žena Michelle. Na prezidentově twitterovém účtu se spolu s gratulací objevila fotografie Obamy držícího v rukou dítě.

Vévodkyně Kate (31) přivedla syna na svět v Lindoově křídle nemocnice Panny Marie. Ve stejné porodnici se v roce 1982 narodil i William.

Princ William a vévodkyně KatePrinc William a vévodkyně KateAutor:
Princ William s vévodkyní Kate

V ulicích Londýna vypukly večer mohutné oslavy a britská metropole žila narozením královského potomka na každém kroku. „Je to kluk!“ oznamovaly nápisy promítané na některé z budov, zatímco obří kolo London Eye se rozsvítilo v barvách trikolory britské vlajky. Královský palác oznámil, že nechá vyrazit sérii pamětních mincí, které dostanou děti narozené ve stejný den jako potomek Williama a Kate.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!