Brusel zahájil řízení s Polskem, opět kvůli kritizované soudní reformě
Evropská komise zahájila nové řízení s Polskem kvůli zákonu umožňujícímu trestat soudce. Oznámila to místopředsedkyně EK Věra Jourová, podle níž zákon omezuje nezávislost polských soudců a je v rozporu s právem Evropské unie. Brusel dal polské vládě dva měsíce na reakci.
Pokud Varšava námitkám nevyhoví, může EK podat stejně jako v předchozích případech žalobu k Soudnímu dvoru EU. Komise dlouhodobě vede s Polskem řízení kvůli dalším částem soudní reformy. Polská vláda tvrdí, že organizace justice je výhradně věcí členských států, po verdiktech unijního soudu však několik částí kritizovaných zákonů pozměnila.
Podrobnosti připravujeme




















![Carlos Sainz se projel na rozestavěném Madringu [video] Carlos Sainz se projel na rozestavěném Madringu [video]](https://img.cncenter.cz/foto/carlos-sainz-se/MzAweDE2OS9zbWFydC9ib3g/2189797.jpg?v=0&st=9zjTqnYw13gHN1uLf6RINojTv-eeF3ka8F_Y3pgmN_Q&ts=1778961308&e=2145916800)
