Budapešť se chce stát novým sídlem IEA | E15.cz

Budapešť se chce stát novým sídlem IEA

Budapešť
Budapešť
• 
ZDROJ: E15 Petr Horky

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Maďarsko chce, ať Mezinárodní agentura pro energii (IEA) od roku 2017 přesune své sídlo z Paříže do Budapešti. Tamní vláda již měla pověřit ministerstvo hospodářství, aby nabídlo agentuře zdarma k využití reality v Budapešti.

Ředitel IEA pro vztahy s veřejností Greg Frost potvrdil, že současný pronájem sídla v Paříží skončí v roce 2017. Všech 29 členských zemí organizace nyní podle něj hodnotí různé možnosti ohledně budoucnosti sídla a vedení by o něm mělo rozhodnout v příštím roce.

V případě, že by energetická agentura nabídku přijala, bylo by ministerstvo zodpovědné za rekonstrukci, instalaci a údržbu majetku a muselo by pokrýt náklady na přestěhování agentury, uvedl list Világgazdaság s odvoláním na zprávu v úředním věstníku.

IEA, která je dceřiným orgánem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), byla založena v sedmdesátých letech jako odpověď na první ropný šok s cílem bojovat proti energetickým krizím a zajišťovat zásobování energiemi za dostupné ceny. Agentura působí jako poradní orgán pro energetiku pro 29 průmyslových zemí světa, které jsou jejími členy, včetně České republiky a Slovenska.

Maďarsko proti zbytku EU: v energetickém boji straní Rusku

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video